تست های روانشناسی

یکی از مهمترین کاربرد های علم روانشناسی برای آن است که با استفاده از تکنیک ها و ترفند های علمی ، علایق ، خواسته ها و نیاز های هر فردی را دانست که یکی از این تکنیک ها ، تست های روانشناسی می باشد .
در تست های روانشناسی معمولا  اشخاص با سوال های متفاوتی روبرو می شود که با پاسخ دادن به هر کدام از آنها یک بخش از وجوه شخصیتی خود را معرفی می نماید .


کاربرد تست های روانشناسی :

تست های روانشناسی کاربرد های متفاوتی دارند و هرجایی که نیاز به شناخت فردی در مدت زمان کوتاهی باشد از تست های روانشناسی استفاده می شود .

·    تست های روانشناسی در محیط های کاری و یا در استخدام
·    تست های شخصیت شناسی
·    تست های استعداد یابی کودکان
·    تست های IQ و EQ
·    تست های مشاوره پیش از ازدواج
·    انواع تست روانشناسی

تست های روانشناسی زیادی در سر تا سر دنیا استفاده می شوند و هر ساله با تغییراتی اندک و محدود بروز رسانی و عیب جویی می شود و با دقیق تر شدن تست ها ، هر ساله نتایج دقیق تر و سالم تری از این تست ها استخراج می شود .

 

ravanshenasi img2


تست های زیر در مجموعه فرشتگان آسایش انجام میگیرد

تست MMPI
تست MMPI  یکی از معروفین ترین تست های روانشناسی می باشد که برای شخصیت شناسی و شناخت بر روی نیمرخ های شخصیتی استفاده می شود و با استفاده از پرسش های 4 گزینه ای شما را با واقیعت هایی ناشناخته از شخصیت خودتان مواجه می نماید .

تست ریون :
ریون نام روانشناس و دانشمندی می باشد که طرحی را بر اساس سنجیدن هوش و استعداد کودکان در سنین پایین با استفاده از اشکال و رنگ ها ارائه نمود و یکی از بهترین تست های روانشناسی در حوزه استعداد یابی و هوش سنجی در کودکان را به نام خود ثبت کرده است .

تست روانشناسی کودک

تست نئو :
تست نئو نیز یکی از تست های حوزه شخصیت شناسی در علم روانشناسی می باشد که کاربرد بسیار زیادی در زمینه ازدواج ، استخدام و شغل یابی و بررسی سلامت روانی از نظر اختلالات فکری دارد .

تست جمله نا تمام ساکس و لوی :
تست ساکس و لوی در حقیقت شامل جملاتی نا تمام می باشد که از شما خواسته می شود ادامه جملات را مطابق با میل و خواسته خود تکمیل و ارائه نمایید و در بررسی نوشته های شما ، روانشناس به درک نسبی از خواسته های ذهنی شما می رسد .

تست گودیناف :
تست گودیناف برای سنجش هوش کودکان بین 3 تا 10 می باشد که در آن از کودکی خواسته می شود تا یک نقاشی به زیبا ترین شکل ممکن ترسیم نماید و با استفاده از تکنیک های علم روانشناسی ، این نقاشی مورد بررسی و تفحص قرار می گیرد و در نهایتی یک عدد که با میزانی علمی مقیاس می شود به هوش کودک اطلاق می شود .

 

ravanshenasi img3

 تست بندر – گشالت :
این تست نیز برای سنینی مربوط به ورود و شروع مقاطع تحصیلی یعنی چیزی در حدود 7 سالگی کودک ، توصیه می شود که در طی آن پزشک روانشناس آسیب های ذهنی و سلامت عقلی کودک را می سنجد .

تست EQ :
تست EQ یا هوش هیجانی به منظور به چالش کشیدن ذهن فرد در مواقعی که احساسات و عواطف بر او غلبه کرده است و قرار است تصمیم مهمی اتخاذ نماید ، می باشد .

تست MBTI :
تست MBTI یکی از تست های شخصیت شناسی می باشد که برای سنجش تیپ های شخصیتی از قبیل برونگرایی و درون گرایی ، احساسی بودن یا منطقی بودن ، برداشت انتزاعی یا مشاهده گرانه ای و …. به کار می رود .

تست DISC :
تست DISC از جمله تست های شخصیت شناسی در حوزه کسب و کار و تجارت می باشد که به فرد کمک می کند تا بهترین تصمیم را در آینده شغلی خود اتخاذ نماید .

تست اضطراب سنجی :
یکی از تست های حوزه خودشناسی می باشد که به فرد درک بهتری از احساساتش در شرایط تنش زا و استرسی می دهد و به او کمک می نماید تا چگونه این استرس ها را کنترل نماید .